ARTYKUŁY PRASOWE

W kwocie ponad 12 mln zł zamknie się modernizacja portu jachtowego w Krynicy Morskiej. Inwestycja jest realizowana w ramach pierwszego etapu projektu Pętla Żuław.

- Podpisaliśmy umowę partnerską w Gdańsku - mówi Adam Ostrowski, burmistrz Krynicy Morskiej. - Dzięki tym środkom port zostanie rozbudowany i unowocześniony.

Krynica Morska to tylko jeden z kilkunastu samorządów z województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, które jako partnerzy projektu podpisały umowy partnerskie z marszałkiem Mieczysławem Strukiem.

- To jeden z najważniejszych i największych projektów realizowanych obecnie w Polsce. Zmieni on całkowicie oblicze Żuław i Powiśla - informuje marszałek. - Pętla Żuław to nie tylko pomoc dla mieszkańców, ale także rozwój turystyki i komunikacji.

Podpisanie umów nie oznacza, że inwestycje ruszą teraz z kopyta, chociaż ten moment znacznie się przybliża. W najbliższym czasie mają one trafić, wraz z projektem, do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Kiedy dokumenty zostaną tam zatwierdzone, zacznie się kolejny etap projektu.

Krynica Morska

- Wtedy przyjdzie czas na rozpisanie przetargów przez samorządy i wyłonienie wykonawców - mówi Zbigniew Ptak, kierownik Biura Rozwoju Dróg Wodnych Województwa Pomorskiego. - Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planami, inwestycje będą mogły się rozpocząć we wrześniu lub październiku.

źródło: Dziennik Bałtycki Anna Szałkowska

Adres: ul. Nowa 19, 82-120 Krynica Morska
Telefony: +48 55 247 65 50,
+48 601 662 725, +48 723 077 777 ZADZWOŃ
E-mail: joker@mierzeja.com