Katy Rybackie

Mierzeja Wislana noclegi nad morzem

Muzeum Zalewu Wiślanego znajduje się samym centrum wsi Kąty Rybackie, w porcie rybackim nad Zalewem Wiślanym prezentowana jest tam głównie historia szkutnictwa i rybołówstwa nad Zalewem Wiślanym.
 

Wśród najciekawszych eksponatów pochodzących z tamtych terenów jest oryginalny warsztat szkutniczy z miejscowości Łaszka k. Sztutowa, a także okazały bo aż 10 metrowy barkas - jednostka o napędzie żaglowym wykorzystywana do połowów jeszcze w latach 60 - tych ubiegłego wieku.

Bardzo okazale prezentuje się kompletny zespół narzędzi szkutniczych z przełomu XIX i XX wieku w tym kilkanaście strugów służących do obróbki drewna. W muzeum można zobaczyć tradycyjne łodzie rybackie z okolic Zalewu Wiślanego - żakówki, a także ślizg lodowy - Ludowy 8 zwany także od nazwiska konstruktora "Weilandem". Kolekcja muzealna uzupełniona jest przez wystawę planszową: "Historia latarnictwa".

Źródło: www.cmm.pl

Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej

Został on utworzony w 1957 roku na powierzchni 10,8 ha. Jest to rezerwat ornitologiczny powołany w celu ochrony miejsc lęgowych kormorana czarnego i czapli siwej. W rezerwacie rosną sosny w wieku 100-120 lat. Rezerwat wywiera ogromne wrażenie na każdym odwiedzającym, warto więc wybrać się i obejrzeć samemu. Rezerwat w Kątach Rybackich jest jednym z największych w Europie - liczy ok. 700 gniazd usytuowanych na szczytach 100 letnich sosen.

Ochrona kormorana czarnego wpłynęła na szybki wzrost jego populacji.

Źródło: www.krynicamorska.pl

Krynica Morska hotele blisko plaży z widokiem na morze.

Adres: ul. Nowa 19, 82-120 Krynica Morska
Telefony: +48 55 247 65 50,
+48 601 662 725, +48 723 077 777 ZADZWOŃ
E-mail: joker@mierzeja.com